Ceramiczne zabezpieczenie lakieru – sekret trwałego wyglądu Twojego auta

Ceramiczne zabezpieczenie lakieru – sekret trwałego wyglądu Twojego auta

Posiadasz auto i chcesz, aby jego lakier zawsze wyglądał jak nowy? Przedstawiamy rozwiązanie, które pozwoli Ci utrzymać trwały efekt ochrony lakieru – powłoki ceramiczne Poznań. Ten innowacyjny produkt dostępny w Poznaniu pozwala na stworzenie warstwy ochronnej dla lakieru, która skutecznie chroni przed szkodliwymi czynnikami środowiskowymi oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

Jak działa ceramiczne zabezpieczenie lakieru i dlaczego jest tak skuteczne?

Ceramiczne zabezpieczenie lakieru opiera się na nanotechnologii, a dokładniej na połączeniu krzemionki w bardzo wysokiej temperaturze. Ta specjalna formuła tworzy nanocząstki, które są w stanie łączyć się z warstwą lakieru i tworzyć trwałą powłokę ochronną. Dzięki temu lakier zyskuje nie tylko niesamowity połysk, ale także jest chroniony przed wpływem szkodliwych czynników środowiskowych takich jak kwasy deszczowe czy sól drogowa.

Dlaczego ceramiczne zabezpieczenie jest tak skuteczne? Po pierwsze dlatego, że chroni auta przed uszkodzeniami mechanicznymi. Po drugie – dla wzrost wytrzymałości powierzchni przed pyłem i brudem drogowym. Wresztę powłoka ceramiczna skutecznie zwiększa odporność na szkodliwe wpływy promieniowania UV oraz zapobiega utracie koloru.

Ceramiczne zabezpieczenie lakieru opiera się na nanotechnologii, a dokładniej na połączeniu krzemionki w bardzo wysokiej temperaturze

Krok po kroku: jak samodzielnie nałożyć ceramiczne zabezpieczenie na lakier swojego auta?

Nałóż ceramiczne zabezpieczenie w czystym i suchym miejscu, najlepiej w pomieszczeniu chronionym przed słońcem. Upewnij się, że lakiery są wolne od jakichkolwiek zabrudzeń, pyłu lub tłuszczów. W przeciwnym razie powłoka ochronna może być nierówna i mało trwała.

 • Zdejmij wszystkie ochrony oraz emblematy.
 • Wypoleruj karoserię pojazdu przy pomocny mikrofibry Rupes Blue pad i środka do polerowania, usuwając wszelkie rysy i defekty mechaniczne.
 • Przygotuj powierzchnię lakierową za pomocą preparatu do odtłuszczania – np firmy Koch Chemie PS Sport Dryer. Następnie dokładnie przejedź mikrofibrą po całej powierzchni, pozostawiając ją czystą i suchą.
 • Nałóż ceramiczne zabezpieczenie za pomocą aplikatora specjalnie przygotowanego dla tego typu rozwiązań na karoserii, wyjątkowo równomiernie!
 • Po 30 minutach możesz usunąć nadmiar płynu oraz ślady aplikacji przy użyciu miękkiej mikrofibry.
 • Pozostaw samochód w suchym miejscu przez kolejne 24 godziny. W tym czasie należy unikać prób mycia lub dezynfekcji.

Ceramiczne zabezpieczenie lakieru opiera się na nanotechnologii, a dokładniej na połączeniu krzemionki w bardzo wysokiej temperaturze

Ceramiczne zabezpieczenie a mycie auta – jak to się ma do siebie?

Należy pamiętać, że po nałożeniu ceramicznego zabezpieczenia lakier wymaga specjalnej pielęgnacji. Nie wolno stosować klasycznych detergentów ani substancji o silnym działaniu chemicznym. Zastosowanie mniej agresywnych środków do czyszczenia karoserii zapewnia długotrwałe zachowanie połysku i trwałej próby przed wyblaknięciem.

Dobre praktyki dla trwałego efektu: jak dbać o auto pokryte ceramicznym zabezpieczeniem?

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci utrzymać trwały efekt ochrony lakieru:

 • Regularne mycie samochodu szczególnie latem, gdy pojazd jest najbardziej narażony na działanie słońca, kurzu i innych szkodliwych czynników.
 • Niezapominaj o regularnym woskowaniu samochodu! Po każdym myciu nakładaj cienką warstwę wosku.
 • Unikaj parkowania na słonecznym miejscu. Bezpośrednie działanie promieni UV skraca żywotność powłoki.
 • Zabezpiecz podwozie przed korozją a także czyszczenie kół i felg.
 • Wykorzystaj nakładki na lusterka zewnętrzne w celu ochrony przed uszkodzeniami.

Ceramiczne zabezpieczenie lakieru to idealny sposób na utrzymanie trwałego efektu ochrony karoserii samochodu. Dzięki temu wygląd pojazdu będzie zachwycał nie tylko przez kilka tygodni, ale nawet przez wiele lat. Samodzielne naniesienie tej powłoki nie jest trudne, a efekt końcowy z pewnością Cię zadowoli.