Jak oczyścić felgi z wszelkiego rodzaju zabrudzeń?

Jak oczyścić felgi z wszelkiego rodzaju zabrudzeń?

Nie wszyscy entuzjaści motoryzacji wiedzą, jak prawidłowo czyścić felgi samochodowe. Niektórzy po prostu zaniedbują tę część samochodu, uważając, że wystarczy zwykła myjnia. Inni wykonują tylko powierzchowne czyszczenie, nie starając się nadać kołom połysku.

Jak prawidłowo czyścić felgi?

W tym celu należy je wymontować z samochodu, ponieważ tylko w ten sposób można je całkowicie oczyścić. Unikniesz także uszkodzenia układu hamulcowego (klocków) i innych części samochodu.

Na co należy zwrócić uwagę, aby prawidłowo wyczyścić koła:

 

  • Należy je regularnie myć, co najmniej dwa razy w miesiącu;
  • Obręcze kół należy czyścić co 7 dni za pomocą gąbki zwilżonej wodą. Ułatwi to sprzątanie w przyszłości;
  • Aby dotrzeć do trudno dostępnych miejsc i ułatwić sobie pracę, należy zdjąć koła z pojazdu;
  • Do czyszczenia obręczy nie zaleca się stosowania detergentów zawierających substancje agresywne. Może to spowodować uszkodzenie przewodów hamulcowych, szpilek kół, śrub i hamulców;
  • Nigdy nie myj felg, jeśli zostały przegrzane w bezpośrednim świetle słonecznym: na ich powierzchni pojawią się smugi detergentu;
  • Do czyszczenia kół nie należy używać szorstkich gąbek ani szmat, ponieważ w przeciwnym razie powierzchnia zostanie porysowana.

Po całkowitym umyciu samochodu należy również oczyścić obręcze kół, usuwając z nich większość brudu. Po tym zabiegu będą one znacznie czystsze. Jednak ta metoda nie usunie całkowicie wszystkich zabrudzeń: na powierzchni pozostanie pył hamulcowy, bitum i smoła.

Dlaczego należy myć i czyścić felgi?


Koła samochodowe powinny być utrzymywane w czystości, aby przede wszystkim wyglądały atrakcyjnie. Czyste i błyszczące, będą świadczyć o tym, że właściciel samochodu jest osobą dbającą o swój pojazd.

Jednak GlancProjekt – czyszczenie felg Poznań powinno być wykonywane nie tylko ze względów estetycznych, ale także w celu ochrony przed negatywnymi czynnikami. Na przykład pył hamulcowy, który osadza się na felgach w wyniku ścierania klocków hamulcowych, asfalt drogowy i wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, w tym substancje ścierne.

Ponieważ pył hamulcowy jest gorący, jego mikrocząsteczki mocno przylegają do powierzchni tarczy, co prowadzi do jej zniszczenia. Powoduje to powstawanie żółtawych (lub innych) plam na powierzchni, na której gromadzi się większość pyłu hamulcowego.

To samo dotyczy asfaltu drogowego. Składa się z substancji, które są szkodliwe zarówno dla lakieru samochodu, jak i dla felg. Jeśli właściciel samochodu nie dba o swój samochód i nie wie, jak usunąć asfalt z felg, zaczyna on niszczyć powłokę lakierniczą. Powoduje to powstawanie smug, a następnie rdzewienie powierzchni. Warto zaznaczyć, że nie dotyczy to obręczy aluminiowych, ale one również z czasem ulegają zniszczeniu na skutek uszkodzeń mechanicznych.