Czyszczenie felg – jak to zrobić poprawnie?

Czyszczenie felg – jak to zrobić poprawnie?

Czyszczenie felg Poznań to zadanie, które wydaje się banalnie proste, jednak wcale takie nie jest. Kto choć raz podjął się prób mycia tego elementu, wie, że bardzo ciężko jest pozbyć się brudu oraz czarnego osadu. Jak poprawnie wyczyścić felgi? Jakich preparatów użyć? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Mycie felg – jak się do niego przygotować?

Obecnie w dziale chemii samochodowej możesz znaleźć wiele produktów. Wiele z nich dedykowanych jest właśnie do czyszczenia felg stalowych, aluminiowych czy kołpaków samochodowych. Mają one formę sprejów oraz żelów. Podczas czyszczenia tego elementu warto korzystać właśnie ze specjalistycznych produktów. Dzięki temu będziesz w stanie pozbyć się zalegającego brudu. Niektóre preparaty tworzą również powłoki, które chronią felgi przed czarnym osadem.

Do mycia i nakładania preparatu używaj dedykowanej do tego elementu szmatki lub gąbki. Zwróć uwagę, że mogą się w nich zbierać drobiny piasku, którymi możesz zarysować ten element.

Jak umyć felgi – poradnik krok po kroku

Jak już wspomnieliśmy, czyszczenie felg nie jest zadaniem trudnym. Jak zatem zabrać się za to zadanie i o czym pamiętać? Aby wyczyścić felgę:

  1. Przygotuj felgę do mycia – usuń wszelki brud przy pomocy strumienia wody. Najlepiej nada się do tego myjka ciśnieniowa. Zwróć uwagę, by felga nie była rozgrzana;
  2. Spryskaj koła preparatem do mycia felg;
  3. Spłukaj preparat czystą wodą – pamiętaj o tym, żeby nie dopuścić do stanu, w którym sprej zaschnie na kole. W przeciwnym razie konieczne jest ponowne czyszczenie felgi.
  4. Zabezpiecz element przy pomocy pasty polerskiej lub specjalistycznego wosku.

Mycie felg nie jest bardzo skomplikowaną czynnością. Wystarczy wybrać dobry preparat oraz chwila wolnego czasu, by skutecznie zadbać o swoje auto.

Czyszczenie felg – o czym jeszcze warto pamiętać?

Czyszczenie felg to czynność, którą należy wykonywać regularnie. Nie zajmuje to zbyt wiele czasu, ani energii. Dzięki temu, że wykonasz to zadanie raz na miesiąc, oszczędzisz sobie kłopotów. Zaschnięty brud oraz osad ciężko jest usunąć nawet przy pomocy myjki ciśnieniowej. Podczas czyszczenia felgi bądź cierpliwy oraz dokładny. Na kołach bardzo szybko widać wszelkie niedoskonałości. Po myciu spłucz i wypoleruj wszystkie elementy.

Czy możesz zlecić komuś czyszczenie felg? Poznań to jedno z miast, w którym znajdziesz wiele warsztatów specjalizujących się w tego typu zadaniach. Oddając samochód w ręce fachowców będziesz mógł być pewny, że felgi będą prezentować się dokładnie tak samo, jak wtedy, gdy pojazd opuścił mury fabryki.