Dlaczego warto okleić samochód folią ochronną?

Dlaczego warto okleić samochód folią ochronną?

Poliuretanowa folia to doskonały sposób na zabezpieczenie nowego lub świeżo polakierowanego samochodu przed ewentualnymi uszkodzeniami karoserii. Folie poliuretanowe mają grubość 200 mikronów, a ich właściwości przypominają gumę. Folie poliuretanowe były początkowo stosowane do ochrony pojazdów wojskowych i samolotów, ale wraz z postępem poliuretan powoli przeniknął do samochodów codziennego użytku.

Co to jest folia ochronna do samochodu?

Jest to rodzaj folii ochronnej przeznaczonej do oklejania karoserii samochodów osobowych. Zazwyczaj jest on wykonany z poliuretanu lub winylu, chociaż ten pierwszy jest bardziej popularny, ponieważ jest bardziej trwały i odporny na ścieranie.

Folia poliuretanowa jest nakładana na powierzchnię ciała za pomocą specjalnej technologii. Ma również gładką powierzchnię, dużą elastyczność i jest całkowicie przezroczysta, co czyni ją całkowicie niewidoczną. Możesz mieć pewność, że folia antygrawitacyjna nie zmieni wyglądu samochodu po jej nałożeniu i pozostanie całkowicie niewidoczna dla wszystkich osób postronnych.

Folia antygrawitacyjna na samochodzie

Auto folie Poznań – glancprojekt.pl zapobiegają zarysowaniom, odpryskom, otarciom i innym uszkodzeniom lakieru. Folia chroni również przed agresywnymi odczynnikami i chemikaliami, zanieczyszczeniami organicznymi i piaskowaniem.

Oto przykład: Załóżmy, że do warsztatu przyjechał właściciel nowiutkiego Volkswagena, który zabezpieczył swój samochód poliuretanem. Zaledwie dwa tygodnie później jego samochód został uszkodzony na parkingu przez innego kierowcę. Cytując właściciela: „Dobrze, że zderzak był pokryty plastikiem, bo inaczej musiałbym go ponownie malować”. Po prostu wystarczy, że warsztat samochodowy usunie uszkodzoną folię ze zderzaka i zamontuje nową, bez żadnych uszkodzeń na karoserii samochodowej.

Zalety folii na samochodzie

  • Długi okres eksploatacji. Folie klasy premium mają trwałość do 10 lat, a folie średniej ceny – do 5-6 lat. Oznacza to, że karoseria samochodu będzie niezawodnie chroniona przez dość długi czas;
  • Możliwość częściowego zapakowania. Nawet w przypadku owinięcia np. tylko stref zagrożonych, po zdjęciu folii różnica w wyglądzie ciała nie będzie widoczna, ponieważ folia umożliwia rozprzestrzenianie się promieni UV na całe ciało;
  • Dzięki właściwościom samonaprawczym folia kurczy się do stanu wyjściowego pod wpływem ciepła;
  • Powierzchnię folii można wypolerować, aby zachować jej zadbany wygląd.
  • Ze względu na podobieństwo folii do gumy jest ona odporna na nagłe zmiany temperatury, zwłaszcza w naszym kraju. Dzięki temu folia nie pęka, jak na przykład folia winylowa, i nie traci swoich właściwości ochronnych.