Masz w swoim samochodzie skórzaną tapicerkę? Koniecznie zapoznaj się z poradami dotyczącymi jej czyszczenia

Masz w swoim samochodzie skórzaną tapicerkę? Koniecznie zapoznaj się z poradami dotyczącymi jej czyszczenia

Czyszczenie skór Poznań oferowane przez Glancprojekt jest bardzo łatwą czynnością, ale jednak wymagającą precyzji. Możemy spróbować zająć się tym samodzielnie, czy też oddać nasz samochód w ręce profesjonalisty. Najważniejsze w procesie czyszczenia skór jest prawidłowe przygotowanie do czyszczenia. Mamy na myśli odkurzanie tapicerki. Musimy dokładnie odkurzyć fotele oraz kanapę w naszym samochodzie. Czynność ta jest niezwykle ważna. Co ciekawe, wciąż wiele osób o czynności tej po prostu zapomina. Tapicerka dobrze odkurzona to taka, na której nie będzie widocznych żadnych zabrudzeń luźnych oraz drobinek piasku. A co jeśli zapomnimy o odkurzeniu naszej tapicerki? Na pewno zalegający na niej piasek, kurz oraz innego rodzaju zabrudzenia spowodują, że podczas czyszczenia skóry w samochodzie zostanie ona zarysowana.

Skorzystaj ze specjalistycznych środków

Gdy czyścimy fotele samochodowe, to najlepiej skorzystajmy z dostępnych na rynku specjalistycznych środków do czyszczenia tapicerki skórzanej. Takim produktem jest, chociażby pianka do czyszczenia skóry. Zapewnia ona naszej skórze delikatność, a na dodatek naturalny wygląd matowy. W sklepach z kosmetykami samochodowymi znajdziemy także ciekawe zestawy. W takich zestawach nie tylko znajdują się profesjonalne preparaty, ale także wygodna szczotka do czyszczenia i mikrofibra. Do czyszczenia tapicerki skórzanej są najczęściej wykorzystywane środki w formie piany. Koniecznie zwróćmy uwagę na to, aby miała naturalny pH.

Najprościej będzie nam czyścić tapicerkę skórzaną, gdy dany element podzielimy sobie na kilka mniejszych siedzisk

Najprościej będzie nam czyścić tapicerkę skórzaną, gdy dany element podzielimy sobie na kilka mniejszych siedzisk. Na przykład nasz fotel możemy podzielić na trzy mniejsze kawałki. Gdy już sobie wyznaczyliśmy nieco mniejsze strefy, to wystarczy, że naniesiemy produkt na dołączoną do zestawu szczotkę oraz zająć się czyszczeniem kolejnych elementów tapicerki samochodowe. Potem zbieramy brud ściereczką wykonaną z mikrofibry. Pomimo tego, że środek jest w stu procentach bezpieczny i nie powoduje sam w sobie uszkodzeń skóry, to raczej rekomendujemy, aby rozpocząć na elemencie mało widocznym. Warto wybrać spód naszego zagłówka. Gdy czyszczenie skóry mamy już za sobą, to zaopatrzmy się w specjalne chusteczki do pielęgnacji skór w samochodzie. Jest to wyposażenie wręcz niezbędne dla każdego kierowcy, który posiada tapicerkę skórzaną. Wszystkie potrzebne nam preparaty kupimy podczas jednej wizyty w sklepie motoryzacyjnym. Możemy także pokusić się o zakupy internetowe.

Gdy czyścimy fotele samochodowe, to najlepiej skorzystajmy z dostępnych na rynku specjalistycznych środków do czyszczenia tapicerki skórzanej