Najważniejsze informacje o detailingu

Najważniejsze informacje o detailingu

Zacznijmy od definicji detailingu

Detailing Poznań jest bardzo szczegółowym oraz także rozbudowanym procesem czyszczenia dokładnego, woskowania, jak i polerowania. Te czynności są wykonywane zarówno w środku, jak i na zewnątrz naszego pojazdu. Cel główny to podniesienie maksymalne walorów estetycznych, jak i wizualnych samochodu. Sama dbałość o wszelkie szczegóły lakierniczej powłoki pozwala przedłużyć nie tylko jej trwałość, ale także utrzymywać piękny wygląd. Wygląd ten jest bardzo często lepszy niż po opuszczeniu salonu samochodowego.

Jeśli lakier po umyciu w dotyku jest nieco szorstki, a osuszanie pojazdu ręcznikiem jest dosyć uciążliwe, to są to pierwsze oznaki, że lakier wymaga oczyszczenia dokładnego

Od razu pragniemy zaznaczyć, że detailing jest dosyć świeżą dziedziną w motoryzacji w naszym kraju. Jednak zauważalny jest wzrost fanów i to z roku na rok. Wiele osób tę dziedzinę traktują niczym pasję. Podejście odpowiednie do samochodu pozwala nawet z pojazdu dwudziestoletniego stworzyć rzeczywiście nieśmiertelny samochód. Efekt przeprowadzonej pielęgnacji często wywołuje zazdrość u innych kierowców. Gdy mamy samochód i rzeczywiście zależy nam na tym, aby o niego dbać, to musimy skupić się na każdym, nawet najdrobniejszym szczególe. Każdy samochód wymaga od nas podejścia indywidualnego. Każdy pojazd ma niepowtarzalny charakter.

Pierwsze kroki w detailingu


Najważniejszy krok w pielęgnacji samochodu to jego mycie oraz także czyszczenie. Każda z czynności tych jest odrębną oraz bardzo ważną procedurą. Mycie usuwa luźne zabrudzenia z lakierniczej powłoki takie jak kurz, lekkie drogowe zabrudzenia, czy też dla lakieru najgroźniejsze odchody ptasie. Z kolei przygotowanie powierzchni oraz czyszczenie usuwa z lakieru wszelkie oksydacje, odbarwienia oraz plamy.

Jeśli lakier po umyciu w dotyku jest nieco szorstki, a osuszanie pojazdu ręcznikiem jest dosyć uciążliwe, to są to pierwsze oznaki, że lakier wymaga oczyszczenia dokładnego. W takim przypadku przeprowadzić należy wstępne mycie, pozbycie się chemicznych osadów oraz usunięcie resztek asfaltu drogowego, jak i smoły. W takim celu stosuje się glinki, a więc preparaty do usuwania zanieczyszczeń metalicznych oraz smoły. Kolejnym etapem jest już polerowanie. Musimy mieć świadomość, że polerowanie lakieru ma tylko i wyłącznie na celu stworzenie wysokiego połyki. Jest to całkiem inny proces niż polerowanie woskiem. Polerowanie na celu ma fizyczne usunięcie z lakieru wżerów po deszczu kwaśnym oksydacji, rys oraz plam. Jest to niezmiernie ważne, aby mieć tego wszystkiego świadomość. Detailing daje nam wiele możliwości i skorzystajmy z nich, aby nasz samochód był przepiękny.