Na czym polega oklejanie samochodu folią?

Na czym polega oklejanie samochodu folią?

Usługa polegająca na olejeniu samochodu folią cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród właścicieli aut. Wynika to z różnych powodów. Zwykle po prostu właściciel samochodu chce zmienić jego wygląd. Innym powodem jest często zabezpieczenie lakieru samochodowego przed ewentualnym uszkodzeniem. Bywa też tak, że auto oklejane jest z powodów reklamowych. Niezależnie jednak od powodów, warto wiedzieć, na czym tak usługa dokładnie polega i czy warto okleić swoje auto.

Przygotowanie auta do oklejenia

Usługa polegająca na olejeniu samochodu folią cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród właścicieli aut

Zanim dojdzie do właściwego oklejania auta folią, wcześniej samochód musi być do tego odpowiednio przygotowany. Wszystko zaczyna się od dokładnego umycia pojazdu. Ważne jest, aby czynność ta wykonana naprawdę precyzyjnie. Na karoserii nie mogą pozostać żadne, nawet najmniejsze zabrudzenia. Jeśli się o to właściwie nie zadba, wówczas trudno będzie o osiągnięcie oczekiwanego efektu. Auto po oklejeniu nie będzie wyglądać zbyt estetycznie. Dlatego sama myjnia samochodowa nie wystarczy. Przed oklejaniem auto musi być szczegółowo umyte ręcznie. Kolejny krok to odtłuszczenie pojazdu. Do tego celu stosuje się specjalne preparaty. Dzięki dokładnemu odtłuszczeniu można mieć pewność, że folia będzie się dobrze trzymać.

Wybór folii do oklejenia samochodu

Po dokładnym umyciu i odtłuszczeniu auta można przejść do wyboru folii samochodowej. Ogólnie rzecz ujmując, wybór jest między jej dwoma rodzajami. Samochód może być oklejony bądź folią sztywną, bądź folią wylewną. Folia sztywna najlepiej sprawdza się w przypadku oklejania powierzchni płaskich. Dlatego najczęściej stosowana jest do oklejania takich elementów jak drzwi czy maska samochodowa. Z kolei folię wylewną stosuje się do oklejania elementów wypukłych. Często stosowana jest do zmiany koloru całego auta. Samochód można okleić jedną z tych folii lub dwiema. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb.

Precyzyjne oklejanie


Oklejanie samochodu folią nie jest zadaniem łatwym. Wymagana jest tu bardzo duża precyzja. Dlatego lepiej jest to robić przynajmniej w dwie osoby. Oklejanie auta samodzielnie jest naprawdę bardzo trudne. Takie zadania podejmować powinny się jedynie te osoby, które mają w tym odpowiednie doświadczenie. Aby niczego nie zepsuć i cieszyć się oczekiwanym efektem, najlepiej jest zlecić oklejenie samochodu profesjonalnej firmie posiadającej kompetencje w tym zakresie. Przykładem takiej firmy może być Auto Folie Poznań (których oferta tutaj: https://glancprojekt.pl/uslugi/folie_ochronne). Zlecenie oklejenia auta takiej firmie daje gwarancję tego, że cały proces przeprowadzony zostanie właściwie, a efekt będzie spełniał wszystkie oczekiwania.