Na czym polega profesjonalna konserwacja lakieru?

Na czym polega profesjonalna konserwacja lakieru?

Zadbany samochód jest wizytówką każdego kierowcy. Dlatego właściciele aut przykładają szczególną uwagę do stanu lakieru, który wraz z upływem czasu może ulegać różnego rodzaju mniejszym i większym uszkodzeniom. Zatem chcąc odświeżyć wizerunek swojego pojazdu, warto regularnie konserwować karoserię samochodu w renomowanym auto spa.

Kiedy lakier w samochodzie wymaga konserwacji?

Jeżdżąc autem czy to po mieście, czy poza miastem nieustannie narażamy lakier na liczne mikrourazy. Oczywiście nie każda drobna rysa wymaga od razu usunięcia. Jednak gdy karoseria wygląda na wyraźnie zużytą i traci swój dawny blask, można już rozważyć kompleksową renowację lakieru. Tym bardziej że procesy niszczenia lakieru zazwyczaj zachodzą niepostrzeżenie, a powłoka samochodu jest codziennie narażona na działanie wielu szkodliwych czynników takich jak:

Zadbany samochód jest wizytówką każdego kierowcy

  • Promieniowanie UV
  • Sól do posypywania jezdni
  • Piasek, żwir i kamienie
  • Ptasie odchody.

Grad oraz silne opady deszczu lub śniegu

Szczególnie szybko dochodzi do uszkodzeń lakieru w samochodach niegarażowanych, wówczas już nawet po roku można zauważyć pierwsze ubytki, plamy, czy niewielkie wgniecenia. Dlatego chcąc cieszyć się pięknym lakierem przez wiele lat, należy rozważyć nowoczesną usługę oferowaną przez wybrane serwisy samochodowe, jaką jest konserwacja lakieru Poznań.

Jak przebiega skuteczna konserwacja lakieru?

Renowację lakieru powinno się zlecać specjalistom, ponieważ każda nieprofesjonalna ingerencja w lakier może prowadzić do dalszych uszkodzeń. Natomiast fachowcy posiadają odpowiedni sprzęt do pomiaru powłoki lakierniczej oraz oceny jej stanu. Dzięki czemu mogą bez problemu określić, jakie zabiegi będą konieczne, aby usunąć wszystkie niedoskonałości. Skuteczna konserwacja lakieru Poznań zazwyczaj rozpoczyna się od polerowania, które wyrównuje powłokę lakieru i przygotowuje ją do przeprowadzenia dalszych czynności. Następnie należy uzupełnić ubytki i zabezpieczyć lakier przy pomocy profesjonalnych preparatów.

Renowację lakieru powinno się zlecać specjalistom, ponieważ każda nieprofesjonalna ingerencja w lakier może prowadzić do dalszych uszkodzeń

Ostatnimi czasy popularne stało się na przykład nakładanie na lakier specjalnej powłoki ceramicznej, sporządzonej na bazie krzemionki. Niektórzy decydują się również na montaż ochronnych folii samoprzylepnych lub na tradycyjne woskowanie.

Niezależnie jednak od wybranej metody, ważne, aby efekt był zadowalający dla samego kierowcy, a cena możliwie przystępna. Przy czym warto pamiętać, że zadbany lakier w samochodzie to nie tylko kwestia estetyki, ale również inwestycja na przyszłość, gdy będziemy sprzedawać używany pojazd. Dlatego raz na jakiś czas, dobrze jest odwiedzić dobre auto spa, by wykonać gruntowną renowację lakieru.