Oklejanie samochodów – czy warto?

Oklejanie samochodów – czy warto?

Oklejanie samochodów stało się jedną z popularniejszych praktyk wśród fanów motoryzacji. Taki zabieg to przede wszystkim odświeżenia starego i dobrze znanego koloru auta. Jest to także świetne zabezpieczenie przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Co więc warto wiedzieć o oklejaniu samochodów?

Dlaczego warto okleić samochód?

Oklejanie samochodów przy wykorzystaniu folii ma przede wszystkim na celu zmianę wyglądu koloru auta oraz jego zabezpieczeniu przed czynnikami zewnętrznymi. Folia pozwala zabezpieczyć lakier przed zarysowaniami, odpryskami czy otarciami. Jest to również świetna forma ochrony podczas jazdy po żwirze czy kamieniach. Warstwa ochronna pozwala także kompleksowo chronić przed zabrudzeniami w różnej postaci. Oklejenie samochodu to też ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Oklejanie samochodów stało się jedną z popularniejszych praktyk wśród fanów motoryzacji

Właściciele pojazdów przeważnie decydują się na zabieg oklejania, gdy dany kolor po wielu latach już się znudził. Pozwala to uzyskać całkowicie nowy wygląd i oblicze auta. Do wyboru dostajemy szeroki zakres kolorów, grafik czy efektownych wykończeń. Na rynku możemy znaleźć różne rodzaje folii- przezroczyste, jednobarwne, błyszczące czy matowe. Dla firm sprawdzi się także możliwość założenia folii reklamowej.

Większość firm oferuje także oklejanie elementów takich jak listwy czy konsola wewnątrz auta. Zmiana wyglądu samochodu od środka będzie łatwa, o ile powierzchnia będzie gładka. W innym przypadku folia może się nie trzymać.

Zalety

Jak zostało już wspomniane, jedną z najważniejszych zalet jest całkowita zmiana wyglądu samochodu oraz dodatkowe zabezpieczenie przed niekorzystnymi czynnikami. To stosunkowo niedrogi sposób by nadać świeżości oraz kompleksowo chronić pojazd.

Oklejanie samochodów przy wykorzystaniu folii ma przede wszystkim na celu zmianę wyglądu koloru auta oraz jego zabezpieczeniu przed czynnikami zewnętrznymi

Kolejną z ważniejszych zalet jest cena, która jest znacznie mniejsza niż w przypadku lakierowania. Trwałość okleiny może nawet trwać do kilku lat, o ile dbamy o nią. Warto również pamiętać, że folię bez najmniejszego problemu można zerwać, bez obaw o jakiekolwiek uszkodzenia lakieru.

Sporo zalet wiąże się także w przypadku oklejania samochodów reklamą. Jest to możliwe nie tylko na lakierze, ale także i na szybie. Folia przepuszczająca światło pozwala wykonać taki zabieg. To szczególnie ciekawe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą reklamować swoje usługi. To też znaczna oszczędność kapitału. Oklejanie reklamą jest nieco tańsze od tradycyjnego oklejania.

Jak prawidłowo przygotować auto?

Oklejanie samochodu to zdecydowanie bardzo czasochłonny proces, podczas którego niezbędne jest spełnienie kilku wymogów. W pierwszej kolejności należy bardzo dokładnie oczyścić samochód, tak by folia mogła idealnie się prezentować na samochodzie. Na początku niezbędne jest mycie pojazdu przy wykorzystaniu gąbki oraz specyfików chemicznych. Następnym etapem jest mycie przy użyciu myjki wysokociśnieniowej. Pamiętajmy, że samochód musi być idealnie gładki. Pozwoli to prawidłowo nałożyć folię. 

Profesjonalne oklejanie

Jedną z bardziej czasochłonnych czynności, które wymaga precyzji oraz specjalnych umiejętności jest oklejanie samochodów Poznań jest miejscem, gdzie znajdziemy specjalistów, którzy kompleksowo zajmą się pojazdem. Oddanie pojazdu w ręce eksperta to zdecydowanie najlepszy wybór. Daje to pewność, że usługa zostanie zrealizowana na najwyższym poziomie.

Sam koszt pracy jest uzależniony od wymagań klienta oraz powierzchni, na którą ma być nałożona folia. Ceny za niewielkie okleiny zaczynają się od kilkuset złotych. W przypadku większych prac cena zacznie się prawdopodobnie od około 1000 zł. Jeśli zaś chcemy okleić cały samochód trzeba przygotować się na wydatek rzędu 3-5 tyś. złotych.