Kosmetyka samochodowa – czy warto?

Kosmetyka samochodowa – czy warto?

Większość kierowców stara się dbać regularnie o swój samochód pod wieloma względami (więcej). Wymiany części eksploatacyjnych, regularny serwis, cotygodniowe mycie czy odkurzanie to jedne z wielu czynności, które należy robić by auto było sprawne i dobrze się prezentowało. Usługą, która cieszy się szczególną popularnością jest autodetailing czyli profesjonalny zabieg kosmetyczny dla naszego pojazdu. Czym dokładnie jest i z czego się składa?

Czym jest autodetailing?

Kosmetyka pojazdowa pierwotnie była używana do zabiegów wykonywanych na zewnątrz auta. Wraz z biegiem czasu wiele firm zaczęło poszerzać zakres swoich usług o kompleksową odnowę wnętrza samochodu. To opcja szczególnie kusząca dla właścicieli skórzanych foteli. Jednakże autodetailing domyślnie odnosi się do szeregu czynności pielęgnacyjnych, których głównym celem jest zabezpieczenie lakieru przed działaniem czynników zewnętrznych. Ponadto lakierowi zostaje przywrócony blask i głębia, a samochód po kosmetyce wygląda jakby wyjechał prosto z salonu.

kosmetyka samochodowa to świetny zabieg, który odnowi lakier w naszym aucie nadając mu na nowo głębi

Szeroki wybór szkoleń w tym zakresie sprawia, że autodetailing jest często wybierany przez amatorów interesujących się tym tematem. Kiedyś możliwe było jedynie oddanie auta w ręce firm w pełni profesjonalnych, a aktualnie kosmetyką zajmuje się coraz to szersze grono osób. Dzięki temu ceny są znacznie bardziej konkurencyjne, a co za tym idzie przyjazne dla potencjalnego klienta.

Odnowa samochodu na własną rękę – czy warto?

Szeroki wybór produktów detailingowych sprawia, że dosłownie każdy jest w stanie wykonać zabieg kosmetyczny w swoim aucie. Wystarczy odpowiednie przygotowanie produktów i zdobycie informacji na temat wykorzystywanych technik. O czym należy pamiętać?

  1. Dobór miejsca- odpowiedni wybór miejsca jest kluczową kwestią. Niezbędne jest dobre oświetlenie, na czym zyskuje dokładność naszej pracy. Pomieszczenie nie może być również nadmiernie zawilgocone. Nadmiar wilgoci będzie powodować nieprawidłowe wysychanie nałożonych produktów. Istotna jest także panująca temperatura. Bezpieczny zakres to 18-25 stopni Celsjusza. Wrogiem w trakcie prac będzie również nadmiar pyły i zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu.
  2. Maszyny i produkty dobrej jakości- wybór maszyn nie jest wcale prosty. W pełni profesjonalne urządzenia kosztują całkiem sporo. Rozpoczynając przygodę z autodetailingiem można wyposażyć się w używany sprzęt. Najważniejsze z nich to pianownica, maszyna polerska oraz pady. Jeśli zaś chodzi o kwestię produktów to kluczowymi są: szampony, glinki do lakieru oraz środki odtłuszczające. Produkty te są niezbędne podczas pracy z lakierem samochodowym.

kosmetyka samochodowa to świetny zabieg, który odnowi lakier w naszym aucie nadając mu na nowo głębi

Ile kosztuje autodetailing?

Jednakże nie dla każdej osoby pisana jest kosmetyka samochodowa Poznań to miejsce, w którym prace można zlecić już doświadczonej osobie. Może to również wynikać z braku czasu czy miejsca na wykonanie takich zabiegów. Czas trwania takiej usługi waha się zazwyczaj od kilku godzin do nawet 2-3 dni. Dużym plusem jest oczywiście brak zmartwień tym tematem. Po prostu oddajemy samochód, a niedługo później go odbieramy. Ceny za tego typu usługi zaczynają się od około 600 złotych, a kończą nawet na 2-3 tysiącach.

Podsumowanie

Reasumując, kosmetyka samochodowa to świetny zabieg, który odnowi lakier w naszym aucie nadając mu na nowo głębi. Praca możliwa jest zarówno do wykonania samemu, jak i przez w pełni profesjonalne osoby. Oba wyjścia mają zarówno zalety, jak i wady. Robiąc taki zabieg samemu na pewno oszczędzimy nieco pieniędzy. Jednakże niezbędne jest odpowiednie doszkolenie się i warunki w jakich będziemy pracować. Zlecając pracę komuś mamy gwarancję jakości, ale przy tym musimy nieco więcej zapłacić.