Na czym polega ochrona lakieru samochodowego?

Na czym polega ochrona lakieru samochodowego?

Kupno nowego samochodu to zawsze wielkie wydarzenie dla każdej rodziny. Taka okazja, by odebrać zupełnie nowy pojazd prosto z salonu, nie zdarza się przecież często. Bywa, że ma miejsce tylko raz w życiu danego kierowcy. Nie jest więc niczym dziwnym, że każdy z nas chce, by lśniący lakier nowego auta jak najdłużej pozostał w najlepszym stanie. Wstawienie pojazdu do garażu jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem, jednak nie każdy taki garaż posiada, a zakup może być równie drogi co kupno samego samochodu. Dlatego też warto wybrać jedną z opcji ochrony lakieru pojazdu, które są obecnie dostępne na rynku.

Dlaczego chronić lakier?

Kupno nowego samochodu to zawsze wielkie wydarzenie dla każdej rodziny

Przede wszystkim trzeba wiedzieć w jaki sposób lakier pojazdowy niszczy się, gdy auto pozostawione jest pod przysłowiową chmurką. Otóż najgorszy wpływ ma promieniowanie UV emitowane przez Słońce, dlatego też należy w miarę możliwości parkować w miejscach zacienionych. Nie zawsze jednak jest to możliwe, a dodatkowo pod drzewami może dochodzić do osadzania się na lakierze ich żywicy, która potrafi być równie szkodliwa i co gorsza trudna do usunięcia. Stąd też niezbędna będzie dobra ochrona lakieru Poznań to jedno z największych miast w Polsce, bez problemu znajdziemy więc tutaj warsztat, który wykona dla nas tego typu operację. Na rynku dostępne są zasadniczo dwie możliwości ochrony lakieru pojazdowego. Pierwsza to wykorzystanie specjalnej folii, która jest niewidoczna dla oka, a jednocześnie pozwala na utrzymanie lakieru w idealnym stanie przez długie lata. Drugą możliwości jest zastosowanie powłoki ceramicznej, którą możemy nawet zaaplikować samodzielnie.

Ochrona lakieru folią

Jeżeli nie chcemy robić tego sami, a odpowiada nam taka ochrona lakieru Poznań ma wiele serwisów, które szybko i skutecznie wykonają zabieg naniesienia powłoki

Powyższą metodę stosować można zarówno dla auto nowych jak i używanych. W tym drugim przypadku trzeba jednak usunąć najpierw wszelkie ogniska korozji bądź ubytki blachy, ponieważ później będzie to trudne do wykonania. Możliwe jest zaaplikowanie folii całkowicie przezroczystej, której jedynym zadaniem będzie ochrona lakieru przed środowiskiem zewnętrznym, jak również użyć folii kolorowej, dzięki której możemy całkowicie zmienić kolor auta. Co najważniejsze, operacja ta jest w pełni odwracalna, jeżeli w przyszłości chcemy wrócić do pierwotnego koloru. Jest to najbardziej polecana ochrona lakieru Poznań ma mnóstwo warsztatów, które wykonają dla nas zabieg nałożenia takiej folii. Jej zadaniem jest przede wszystkim niedopuszczanie promieniowania UV do powierzchni oryginalnego lakieru, a także osłona przed szkodliwym działaniem żywicy drzew, kwaśnych deszczy, a nawet przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Powłoka ceramiczna na lakier

Drugą opcją jest wykorzystanie specjalnej powłoki ceramicznej. Nie ma ona żadnej fizycznej formy, tak jak folia, jest to po prostu środek nanoszony bezpośrednio, niczym wosk. Jednak po utwardzeniu powłoka staje się odpowiednio sztywna, dzięki czemu również potrafi ochronić lakier przed niewielkimi zarysowaniami (np. gałęziami drzew) albo też przed uderzeniami kamieni. Jej zadaniem jest również pochłanianie promieniowania UV, a także stworzenie bariery dla innych szkodliwych wpływów środowiska zewnętrznego. Powłoka ceramiczna jest tańszą opcją, możemy też pokusić się o nałożenie jej samodzielnie, jednak warto najpierw poćwiczyć np. na starym błotniku, by dojść do wprawy w nakładaniu. Jeżeli nie chcemy robić tego sami, a odpowiada nam taka ochrona lakieru Poznań ma wiele serwisów, które szybko i skutecznie wykonają zabieg naniesienia powłoki. Niezależnie jaką opcję wybierzemy, lakier pozostanie lśniący i błyszczący o wiele lat dłużej.